2018 GELİNLİK TRENDLERİ NELERDİR?

2018 Sezonunda elbise tarzında balık modeller,  tarlatansız giyilebilecek uçuş uçuş tül veya şifon gelinlikler ve kabarık, pileli belden kabaran gelinlikler ön planda.2-3 çeşit dantelin kombine edildiği A kesim gelinlikler,yarı transparan görünümlü, dantellerin, boyun kısmına konulan tül üzerine taşırıldığı modeller de revaçta.

"Gelinlik bir kere  giyilir, o yüzden kabarık gelinlik giymek istiyorum" diyen gelinler için belden kabaran tül etekli gelinlikler de hala vazgeçilmezler arasında.

GELİNLİK SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK LAZIM?

Gelin adaylarının bir çoğu internetten ön araştırma yapıp ne tarz gelinlikleri beğendiklerini tespit ediyorlar.Bu önemli bir detay ancak asıl, gelinlik denemesi yaparken ne tarz beğendiklerinin farkına varıyorlar. Çünkü bazen "çok sade bakıyorum" diyen bir gelin adayı biraz ışıltılı gelinlikleri de beğenebiliyor. Ayrıca bir çok gelin adayı annesi veya çok yakın arkadaşı yanındayken daha kolay karar verebiliyor. O yüzden gelin adaylarına çok yakın bir arkadaşıyla gelinlik bakmalarını veya anneleriyle birlikte firma ziyaretleri yapmalarını öneririz. Gelinlik kişinin karakteriyle,yüz tipiyle,mekanın özelliğiyle de uyum sağlamalı.

Neşeli,kıpır kıpır,çocuksu yüzlü bir gelin adayına 3 boyutlu bir gelinlik önerebiliriz.

Ağır başlı,fazla gösterişi sevmeyen bir gelin adayına ise A kesim dantel detaylı ve tül etekli modelleri tavsiye edebiliriz.

GELİNLİĞİN RENGİ NASIL OLMALI?

Gelinlik denilince genellikle akla inci beyazı gelir. Ancak 2017 ve 2018 sezonlarında gelinliklerin bir ton daha koyuya döndüğünü söyleyebiliriz. Aslında koyu tonlarda gerek dantel gerek kumaş detayları daha belirgin oluyor ve göze daha çok hitap ediyor. Dolayısıyla gelin adaylarına ille de inci beyazı diye diretmemelerini ve gelinliğin detaylarına dikkat etmelerini öneririz. Bazen  kırık beyazı ya da kreme çalan tonlarda bir gelinlik,  gelin adayıyla daha çok bütünleşebiliyor. Dolayısıyla,   gelin adayı çok beyaz tenliyse zaten onun biraz daha kırık tonlarda gelinlik alması daha sağlıklı olacaktır.

BAĞDAT CADDESİ MAĞAZA 

Adres: Bağdat Caddesi No: 397 D:4 Suadiye-İstanbul  Tel: 0216 4673132 Tel:0555 0293132

İZMİT MAĞAZA

Adres : İnönü Cad.Hafız Şerif Sok.No:7 (Sanat Sokağı) Kat: 1-2-3 İzmit Tel: 0262 3248211

İZMİT ATÖLYE

Adres: İnönü Cad.Hafız Şerif Sok.No:26 (Sanat Sokağı) İzmit Tel: 0262 3248210